Bezpečnostné dvere

Slovenské dvere vo Švajčiarsku

     Švajčiarsko je známe špičkovou kvalitou svojich výrobkov, ktoré majú svoje meno a vyvážajú sa do celého sveta. Rovnako aj švajčiarsky zákazník patrí k tým najnáročnejším vôbec. „Opačné garde“ , teda aby sa dokázal presadiť výrobok z inej krajiny na miestnom trhu, v plejáde konkurenčných značiek, to už je úloha nie ľahká. Tobôž, ak ide o výrobok slovenský, a to v plnom zmysle slova, teda nie podľa prineseného know-how, ale vlastný slovenský vývoj, konštrukcia, aj samotná výroba.
    

     A predsa sa také niečo podarilo a darí slovenskej spoločnosti ADLO - bezpečnostné dvere . Už niekoľko rokov stabilne vyváža svoje výrobky – bezpečnostné dvere na tento trh. O aké výrobky ide, a či sú odlišné od ich bežného sortimentu, sme sa spýtali konateľa spoločnosti Ing. Jozefa Adame : „Treba si uvedomiť že ide o krajinu mimo EU, takže sme museli absolvovať náročné skúšky a certifikácie prevyšujúce EU normy. Podarilo sa nám ich však dosiahnuť našimi štandardnými dverami a zavedeným systémom kontroly kvality výroby. Vo Švajčiarsku je latka bežnej bezpečnosti bytov postavená vysoko, takže vyvážame tam bezpečnostné dvere spolu so zárubňami len v tých najvyšších triedach odolnosti, a to ako do bytov, tak aj v Termo prevedení do exteriéru. Odlišnému vkusu zákazníkov však nevyhovuje stredoeurópsky dizajn kľučiek a taktiež Švajčiari sú zvyknutí na odomykanie viacerých dverí jedným kľúčom, takže zostavu našich dverí dopĺňame miestnym príslušenstvom.“
     Na názor na slovenský výrobok sme sa spýtali aj priamo švajčiarskeho importéra týchto dverí pána Martina Eichholzera z rovnomennej spoločnosti v Zürichu : “ U nás, okrem domácich výrobkov, sa dovážajú najmä bezpečnostné dvere z Nemecka a Talianska. Dlho sme hľadali iného výrobcu, tak, aby spĺňal porovnateľnú kvalitu výrobku a vysokú bezpečnosť. Nebola rozhodujúca krajina, kde sa vyrába. A na Slovensku sa nám takého vo firme ADLO podarilo nájsť, navyše s vlastným originálnym vývojom a ručnou finálnou úpravou vzhľadu, čo je u nás veľmi cenené“.