Bezpečnostné okná

Bezpečnostné sklo alebo fólia?

Pojem bezpečnostného skla dnes už nie je taký neznámy ako tomu bolo voľakedy, no pojem fólia, resp. „bezpečnostná fólia“ je v dnešnej dobe stále tak trochu novinka a mnoho ľudí ani nevie o čo ide.

Dnes už nie je problém cez rôzne spoločnosti zadovážiť si bezpečnostné sklo,ktoré je napríklad protipožiarne či dokonca nepriestrelné a podobne. Niektorí však ešte nevedia, že existuje tzv. bezpečnostná fólia, ktorú slúži ako spevnenie existujúceho obyčajného skla. Ako to funguje?

Bezpečnostná fólia sa dnes už dá zadovážiť v rôznych hrúbkach pričom štandard je minimálne 300 mikrónov. Fólia je vyrobená tak, aby po osadení na sklenú výplň okna plnila funkciu bezpečnostnej. Pýtate sa ako? Ako môže tenká fólia ochrániť sklo?

Odpoveď je jednoduchá. Bezpečnostná fólia je pomocou špeciálnej techniky osadená na existujúce obyčajné sklo a spolu ako jeden celok tvoria dokonalý pár nakoľko fólia poskytuje sklu vlastnosť, ktorú sklo nemá a tou je pružnosť. Takže počas úderov predmetom do skla z vonkajšej strany okna nám fólia odpruží údery a udrží sklo pokope. Aj keď sklo praskne, nikdy sa nerozpadne,nerozsype sa a zostane pokope. To znamená, že zlodej nemá šancu strčiť ruku skrz okno a pohodlne si otvoriť.

Takúto fóliu je možné si dnes nechať osadiť aj priamo pri výrobe nových okien, existuje tu však aj možnosť dodatočného osadenia už na Vaše existujúce okno čo nám poskytuje obrovskú výhodu a ušetrené peniaze.