Bezpečnostné dvere

Špička v dverách do rodinného domu

  
   Od teraz už ku všeobecne známym dverám, ako sú plastové, či drevené, z ktorých si môžeme vyberať pri zvažovaní aké vstupné do nášho rodinného domu, pribudla veľmi zaujímavá a podľa odborníkov aj ideálna možnosť. Dvere bezpečnostné. Nie však bežné. Na základe čoho sa dá takéto niečo tvrdiť ?

  
   Známku Slovak Gold nie je treba predstavovať. Ide o najprestížnejšie ocenenie kvality slovenského výrobku. Komisia, menovaná prezídiom Slovak Gold, zložená z odborníkov vždy z danej oblasti, posudzuje a porovnáva výrobky na slovenskom trhu dôsledne podľa ich technických vlastností. Tento systém posudzovania kvality, o vznik ktorého sa pred 16 rokmi pričinil aj vtedajší prezident SR Michal Kováč, si dodnes udržuje svoju najvyššiu úroveň.

  
   Tento rok prezídium udelilo ako prvým dverám v histórii vôbec, zlatú medailu Slovak Gold, bezpečnostným dverám ADLO TERMO EXTERIÉR, slovenskému výrobcovi ADLO – bezpečnostné dvere, sro.
Rozhodli o tom vlastnosti týchto dverí, v ktorých sa podarilo skĺbiť viaceré protichodné špecifiká – vysoká ochrana proti vlámaniu, špičkové tepelnoizolačné vlastnosti, možnosť termo presklenia s obdobnými vlastnosťami, široké možnosti dizajnu a neobmedzená variabilita tvorby zostáv dvere, bočné svetlíky, nadsvetlíky. Týmito svojim vlastnosťami – bezpečnostná trieda 3 a 4 proti vlámaniu, súčiniteľ prestupu tepla až 0,6, termo trojsklo s pancierovým lepeným sklom v strede, prekonáva porovnateľné výrobky a v súčasnosti nemá na slovenskom trhu konkurenciu. V tejto súvislosti sme požiadali o reakciu konateľa spoločnosti p. Ing. Jozefa Adame, ktorý prevzal zlatú medailu Slovak Gold z rúk prezidenta SR Ivana Gašparoviča a prezidentky nadácie Adriany Petrovej : ” Je to výsledok nášho dlhodobého vývoja a skúšok, kde základom je priame prepojenie výroba-predaj-montáž. Takto sme napr. odskúšavali a dolaďovali odolnosť proti poveternostným vplyvom a tepelnú izoláciu v najnáročnejších prímorských podmienkach Dánska, kde dvere dodávame aj montujeme. Vyvinuli sme tak trojnásobnú tepelnú izoláciu dverí, kde je zamedzené akémukoľvek spojeniu studeným mostom. Bezpečnostnú odolnosť skla v spojení s termo trojsklom a jeho chráneným uchytením do nosnej časti konštrukcie dverí, nás viedlo k otvoreniu vlastnej výrobnej sklárskej linky. Najnáročnejší trh EU, Švajčiarsko, nám zase dopomohol doladiť finálnu špičkovú kvalitu dverí. A rôznorodosť trhov, kam dvere dodávame, nás vyprovokovalo vysokú bezpečnosť s množstvom ocele vovnútri dokázať ”zabaliť” či už do historického štýlu s reálnymi prírodnými materiálmi s lištovaním či profilovaním na povrchu, alebo dvere vyrobiť v modernom duchu s presklením a použitím antikorových materiálov.”

  
A tak k už tradičnej vysokej úrovni bezpečnosti pri výrobkoch slovenskej spoločnosti ADLO – bezpečnostné dvere, pribúda aj vysoká úroveň odolnosti voči poveternostným podmienkam a tepelnotechnické vlastnosti, vrátane možnosti presklenia. Pribudla tak veľmi zaujímavá varianta voľby vstupných dverí do rodinného domu, či iných budov.