Bezpečnostné dvere

Nezažiť pocit vykradnutia

Aj vy poznáte ten pocit vykradnutia?

Väčšina z nás je takých, že pokiaľ nás niečo alebo niekto nenúti alebo pokiaľ nemáme už za sebou nejakú nepríjemnú skúsenosť s vykradnutím, tak zabezpečenie svojho majetku nechávame až na niektorom z posledných miest. Rovnako je to aj v prípade zariaďovania nehnuteľnosti. Najprv televízor, chladnička, práčka a až potom rozmýšľame nad zabezpečením tohto všetkého. Pritom postup by mal byť presne opačný.

Nájdu sa ľudia, ktorí nad podobnými názormi mávnu rukou a povedia si „Veď mne nemajú čo ukradnúť“, pritom si neuvedomujú, že toto zlodej nevie. Zlodej ide kradnúť vždy v domnienke, že niečo nájde a preto nie je tento názor vždy na mieste.

Každý z nás pozná niekoho v okolí, kto už zažil ten pocit, keď ho niekto vykradne. A vtedy príde ten moment kedy sa rozumný človek snaží niečo spraviť pre to, aby sa to nestalo aj jemu. Podľa názoru väčšiny ľudí nie je nepríjemné to, že im niekto ukradol peniaze alebo zlato, ale to že sa im cudzí človek prechádzal po byte a oni s tým nedokázali nič spraviť.

Práve preto je dôležité, aby si každý z nás uvedomil, že každý jeden cent obetovaný do zabezpečenia nášho vlastného majetku či už bezpečnostnými dverami či inými zabezpečovacími prvkami je určite lepšie riešenie ako zažiť pocit vykradnutia.