Aktuality

14.11.2023 POLICAJTI CHYTILI JEDNÉHO Z PÁCHATEĽOV „MEGAKRÁDEŽE“

POLICAJTI CHYTILI JEDNÉHO Z PÁCHATEĽOV „MEGAKRÁDEŽE“ ZA NOC ZÍSKALI VIAC AKO 150 000 EUR

Trnavskí kriminalisti zadržali jedného zo skupiny spolupáchateľov, ktorým sa počas jednej noci podarilo ukradnúť z účtu obete viac ako 150 000 eur. Vyšetrovateľ muža obvinil a podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie.

Z VEČERA DO RÁNA ZMIZLA VYSOKÁ SUMA

Skupine osôb sa podarilo „nabúrať“ sa do bankovej aplikácie poškodeného, z okresu Galanta, a postupne z jeho účtu presunúť financie na 7 iných účtov. Z nich potom mali v pomocou virtuálnej karty vybrať z viacerých bankomatov celú sumu.  

NA PRÍPADE NAĎALEJ TVRDO PRACUJEME

Prípadom sa ihneď začala zaoberať galantská polícia. Vzhľadom na okolnosti prípadu si však vec prevzal krajský vyšetrovateľ.

Náročnou operatívnou činnosťou, analyzovaním množstva stôp a informácií sa policajtom podarilo zistiť, aj za pomoci verejnosti, totožnosť jedného z komplicov. Po súhlase prokurátora ho policajti koncom minulého týždňa aj zadržali.

OBVINENÉMU HROZÍ AŽ 15 ROKOV

Krajský vyšetrovateľ obvinil 34 ročného Ukrajinca z obzvlášť závažného zločinu krádeže spolupáchateľstvom, za ktorý mu v zmysle zákona môže hroziť väzenie na 10 až 15 rokov.  

Na stotožnení ďalších osôb podozrivých zo spoluúčasti na trestnom čine, polícia naďalej intenzívne pracuje.

NEZABÚDAJTE NA BEZPEČNOSŤ

Aj keď v tomto prípade išlo o niečo iné, stále dôrazne odporúčame, aby ste nezabúdali, v súvislosti so svojimi peniazmi na účtoch, na bezpečnostné prvky, mali nastavené denné limity a v žiadnom prípade neposkytovali prihlasovacie údaje do internetbankingu či údaje o karte tretím osobám. Rovnako nenoste PIN kód priamo pri platobnej karte.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo policajného zboru Trnava