Aktuality

13.1.2022 „Podpaľač“ z košickej nemocnice už čelí obvineniu

Získaná a vyhodnotená dôkazná situácia umožnila vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach obviniť 55-ročného Košičana, ktorý bol vo februári minulého roku hospitalizovaný v jednej z košických nemocníc.
Muž na oddelení chirurgie pomocou zapaľovača a otvoreného ohňa spôsobil požiar na polohovateľnom lôžku, následkom čoho došlo k vznieteniu plachty, matraca, lôžkovej konštrukcie, gumovej podlahy, ale i k zadymeniu izby, v ktorej sa okrem muža nachádzala ešte jedna hospitalizovaná osoba. Vďaka rýchlej reakcii zdravotníckeho personálu boli obe osoby, ale aj ďalšie osoby hospitalizované na chirurgii, evakuované, požiar bol uhasený a príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru boli zadymené priestory odvetrané. Muž svojim nezodpovedným správaním spôsobil nemocnicu škodu vo výške viac ako 12.200 eur.
55-ročný muž tak v súčasnej dobe čelí obvineniu zo zločinu všeobecného ohrozenia a prečinu poškodzovania cudzej veci, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo policajného zboru Košice